Časté dotazy tisková zařízení

Dotazy skartovací stroje

 


ChybaŠpatná kvalita tisku

Duvod a cena opravyPravděpodobně se jedná o poškození nebo znečištění tiskové hlavy. Obvykle pomůže specializované vyčištění, nicméně ojediněle může být tisková hlava poškozena natolik, že je nezbytné provést její výměnu. Opravu tiskárny formou čištění jednoznačně doporučujeme především z důvodu finanční nenáročnosti. V případě výměny tiskové hlavy je nezbytné zvážit, je-li oprava s ohledem na aktuální hodnotu tiskárny ekonomická.


ChybaTiskárna nepodává, nebo špatně podává papír

Duvod a cena opravyJedná se o znečištěný podávací mechanismus tiskárny, opotřebené podávání nebo separace případně mechanické poškození podávání. Oprava obvykle bývá časově i finančně nenáročná cca 500Kč.


ChybaTiskárna podává více papírů současně

Duvod a cena opravyTypická závada, je opotřebovaná separační podložka. Oprava se provádí výměnou separace. Cena dílu cca 150-350 Kč.


ChybaNekvalitní tisk, tiskárna špiní papír

Duvod a cena opravyJedná se u tonerových strojů o problém spotřebního materiálu, válce, nebo stěrky u inkoustových strojů je problém v tiskové hlavě nebo zanesení stroje. Po zjištění přesného problému se oprava takto poškozené tiskárny řeší jejím vyčištěním případně výměnou uvedeného dílu.


ChybaInkoustová tiskárna dělá pruhy

Duvod a cena opravyTisková kazeta může být zaschlá, v některý případech jde vyčistit a opět zprovoznit. Stává se však, že hlava odejde elektronicky. Zvláště pak při používání nekvalitních neoriginálních kazet, nebo renovací mohou shořet topná tělíska protože se kazeta nedostatečně chladí.


ChybaRozmazaný pruh po straně, mačkání papíru a rozmazaný tisk nebo prázdná místa v tisku

Duvod a cena opravyDěravá, nebo roztržená fixační zapékací fólie v peci. Oprava se provádí výměnou fólie, při větším poškození výměnou pece. Cena dílu cca 1000-1200 Kč.


ChybaTiskárna hlásí otevřený kryt

Duvod a cena opravyNejčastější příčinou je poškození senzoru. Oprava tiskárny finančně nenáročná cca 300-500 Kč


ChybaTiskárna se vůbec nezapíná

Duvod a cena opravyTakto poškozený stoj je nejprve nutné diagnostikovat a stanovit čím je problém způsoben. Důvodu může být několik od vadného napájecího zdroje po vadnou elektroniku tiskárny. Oprava takto poškozené tiskárny se obvykle vyplatí, nicméně bývají i případy, kdy takto poškozenou tiskárnu nemá smysl opravovat.  

Výpočet nákladů na tisk

Výpočet nákladů na tisk

Vždy si před koupí zařízení spočítejte náklady na tisk. Je to nedůležitěší ukazatel tiskárny. Pořizovací cenu platíte jen jednou, ale náplně budete kupovat několikrát do roka!  Dá se předpokládat že čím nižší je cena zařízení tím vyšší budou náklady na tisk. Vyrobce chce vždy vydělat! Pokud pustí výrobce na trh barevnou inkoustovou tiskárnu za 900,- Kč. Budou náklady na tisk dosti vysoké (dnes cca 5,- Kč/ stranu A4 při 5% pokrytí). V ceně zařízení musí mít výrobce vždy započítáno doprava na český trh,...
Zobrazit celý článek »
Kontakty
Reálné statistiky
Prodejní statistiky
Položek webu: 46842 ks
Položek skladem: 27546 ks
Dnes zákazníků: 1028
Dnes objednávek: 78
Právě vyřizujeme: 160
Průměrná objednávka: 6921 Kč
Průměrný čas vyřízení: 1,8 dne
Servisní statistiky
Přijatých servisů: 79
Právě vyřizujeme: 26
Průměrná cena opravy: 549 Kč
Průměrný čas vyřízení: 1,5 dne
Odeslat dotaz
Adresát:
Jméno:
Email:
Telefon:
Dotaz:

Všechny údaje jsou povinné.

Pekro na Facebooku