Lenovo si drží pozici české PC jedničky

Článek již není aktuální
08.10.2014
Stanislav Kropáček

Společnost Lenovo si v České republice v první polovině roku udržela pozici největšího dodavatele osobních počítačů. Podle výsledků společnosti IDC firma dosáhla za druhé čtvrtletí letošního roku 26,2% tržního podílu, což meziročně představuje více než poloviční nárůst.

Své postavení Lenovo potvrdilo především v segmentu přenosných počítačů, kde získalo 34% podíl na trhu. V kategorii stolních počítačů vzrostl podíl společnosti meziročně o 73,1 %.

„Jsme velmi rádi, že navazujeme na tradici loňského roku, ve kterém jsme se stali jedničkou na trhu nejen celosvětově, ale i v České republice. Prvenství bychom nemohli dosáhnout a udržet jej bez našich zákazníků, obchodních partnerů a distributorů, jejichž spolupráce si nesmírně vážíme. Jejich důvěra v naše produkty a služby je pro nás hnacím motorem dodávat v budoucnu ještě lepší služby a inovativní výrobky na trh,“ řekl Petr Toman, generální ředitel společnosti Lenovo Česká republika.

Prvenství za druhé čtvrtletí 2014 dosáhlo Lenovo v kategorii přenosných počítačů, kde společnost zaznamenala 48,1% nárůst a dosáhla 34% tržního podílu. Za ním stálo rozšiřující se produktové portfolio notebooků a ultrabooků v čele s novou generací vícerežimového zařízení Lenovo Yoga.

V segmentu stolních počítačů rostla společnost Lenovo meziročně o 73,1 %. Zásluhu na tom má především posílení pozice značky Lenovo jak v oblasti uživatelsky dostupných desktopů, tak i v kategorii firemních stolních PC, kde Lenovo vzrostlo nejvíce mezi prvními pěti největšími dodavateli. K oblíbeným modelům patří kromě all-in-one počítačů i kompaktní modely, jako je například Lenovo Q190.

Lenovo pokračuje v inovacích u klasických notebooků a ultrabooků a zároveň rozšiřuje své portfolio konvertibilních zařízení, která mohou uživatelé používat v různých režimech od notebooku až po tablet. Vedle posilování pozice na počítačovém trhu se však zaměřuje i na tzv. kategorii PC+, která zahrnuje i tablety a chytré telefony. Od letošního září jsou telefony Lenovo oficiálně distribuovány i na český trh.


Zdroj reseler 09/2014 http://www.rmol.cz/