ASUS Zenbook A14 - Snapdragon X2 Elite X2E88100/16GB/512GB SSD/WUXGA/OLED/2y PUR/Win 11 Ho
sws_asc00610_2bb60e568fbc678b
Dostupnost
Skladem | 22 Ks volných k expedici
Prodejna Brno:
Druhý pracovní den od objednání
Expedice po ČR:
Dostupnost je aktualizovaná každých 30 minut!
99%
Zákazníků doporučuje
0.72%
Nízká reklamovatelnost
Popis produktu:
Marketing Name
ASUS Zenbook A14
Operating System
Windows 11 Home - ASUS recommends Windows 11 Pro for business
LCD cover-material
Ceraluminum™ (ceramized aluminum-magnesium alloy)
LCD cover-color
Iceland Gray
Top case-material
Top case-color
Iceland Gray
Keyboard color
Gray
Bottom case-material
Mg-Al
Bottom case-color
Military grade
US MIL-STD 810H military-grade standard
Touch Panel
Non-touch screen
Panel Size
14.0-inch
Resolution
WUXGA (1920 x 1200) OLED 16:10 aspect ratio
LED Backlit Unit
LED Backlit
Response time
0.2ms response time
Refresh rate
60Hz
Brightness
400nits
Peak Brightness
600nits HDR peak brightness
Color gamut
100% DCI-P3 color gamut
Contrast ratio
VESA CERTIFIED Display HDR
VESA CERTIFIED Display HDR True Black 600
Color depth
1.07 billion colors
Surface texture of display
N/A
Low blue light
70% less harmful blue light
TÜV Rheinland-certified
TÜV Rheinland-certified
SGS Eye Care Display
SGS Eye Care Display
Screen-to-body ratio
90%
Processor
Snapdragon® X2 Elite (18-core) X2E88100 (53MB Cache, Single-core Boost Fequency 4.7GHz, Multi-core max up to 4.0GHz, 18 cores, 18 Threads, Memory Bandwith 152GB/s); Qualcomm® Hexagon™ NPU up to 80TOPS
Chipset
N/A
Discrete/Share
Share
Intergrated GPU
Qualcomm® Adreno™ GPU
Neural Processor
Qualcomm® Hexagon™ NPU up to 80TOPS
Expansion Slot(includes used)
1x M.2 2280 PCIe 4.0x4
On board memory
16GB LPDDR5X on board
Total System Memory
LPDDR5X 16GB
How to upgrade memory
Not Available
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
Front-facing camera
FHD camera with IR function to support Windows Hello
on board Wireless
Keyboard type
Backlit Chiclet Keyboard
Touchpad
Precision touchpad
FingerPrint
I/O ports
1x USB 3.2 Gen 2 Type-A (data speed up to 10Gbps)
2x USB 4.0 Gen 3 Type-C with support for display / power delivery (data speed up to 40Gbps)
1x HDMI 2.1 TMDS
1x 3.5mm Combo Audio Jack
Audio
Smart Amp Technology
Built-in speaker
Built-in array microphone
Voice control
Charger included
Included
Power
TYPE-C, 100W Ultra mini AC Adapter, Output: 20V DC, 5A, 100W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal TYPE-C Cable: 240W
Required charging power
Min: 100W
Max: 100W
Battery
70WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion
Replaceable Battery
No
Weight (with Battery)
0.99 kg (2.18 lbs)
Weight (without Battery)
0.75 kg (1.65 lbs)
Dimension (W x H x D)
31.07 x 21.39 x 1.34 ~ 1.59 cm (12.23" x 8.42" x 0.53" ~ 0.63")