Pekro.cz

Vrácení zboží - odstoupení od smlouvy dle OZ

Zakoupili jste zboží, které pro Vás není to pravé a chcete využít svého práva, vrátit jej v zákonné 14denní lhůtě? Níže najdete podmínky a doporučený postup.

Nárok na vrácení zboží

V případě, že jste spotřebitel dle §419, tak jak definuje občanský zákoník máte právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu, dle (§ 1829 odst. 1 ve spojení s §1818 zákona č. 89/2012 Sb.)a to v zákonné 14denní lhůtě (kalendářní dny) od data převzetí zboží od prodejce nebo od přepravní společnosti. 

Kam a jak zboží vrátit

Vrátit zboží můžete doručením zboží na adresu naší firmy společně s píemným odstoupením. Návrh odstoupení je ke stažení ZDE v PDF (stačí jen vytiskoun a vylnit)

 Kontakt 

Adresa pro vrácení
PeKro spol. s r.o.
Reklamace
Křenová 56
Brno - 602 00

Telefon: +420 777 000032

Pracovní doba:

PO 8:30 - 17:00
ÚT 8:30 - 17:00
ST 8:30 - 17:00
ČT 8:30 - 17:00
PÁ 8:30 - 17:00
Sobota + Neděle zavřeno

 


Zvětšit mapu

Vrácené zboží by mělo být dobře zabalené, aby nedošlo k jeho poškození přepravou, doporučujeme jen zabalit do přepravní krabice s dobrou vystýlkou. Zboží by mělo být uvedené do původního stavu bez známek používání – vyhnete se tak ponížení kupní ceny o vynaložené náklady na uvedení zboží do původního stavu (doplnění příslušenství, čištění apod.). Kupní cena zboží  Vám bude vrácena na Váš bankovní účet v nejkratší možné lhůtě, nejdéle však do 14ti dní od prokazetelného doručení oznámení o odstoupení od kupní smlouvy elektronicky, písemně, nebo spolu se zboží.

Součástí zásilky by mělo být vždy písemné odstoupení od kupní smlouvy včetně čísla bankovního účtu, na který si přejete zaslat kupní cenu zboží, dále pak kopii nákupního dokladu.

Doporučení

Obal není předmětem koupě ani součástí zakoupeného zboží. I přesto však doporučujeme vracet jej ve stejném obalu, v jakém bylo doručeno (jedná se zejména o originální obal jednotlivých produktů), vyhnete se tak náhradě nákladů vynaložených na uvedení zboží do původního stavu.

Zboží si můžete vyzkoušet, nemělo by však dojít k jeho opotřebení. Pokud si objednáte tiskárnu, osadíte ji spotřebním materiálem, je nutné uhradit spotřebovaný spotřební materiál a náklady vynaložené na uvedení tiskárny do původního stavu. Každý takový případ je řešen individuálně, proto nás nejdříve kontaktujte. Doporučujeme vracet zboží nepoužité.

Dodržujte 14ti denní lhůtu (jedná se o kalendářní dny, nikoliv pracovní). Rozhodujícím je prokazatelné doručení oznámení o odstoupení od smlouvy. stačí elektronicky na email reklamace@pekro.cz , nebo písemě společně se zbožím.