sttromekgold
Zboží skladem expedujeme druhý pracovní den k Vám!
Garance expedice do Vánoc skončí za

Časté závady - důvody a řešení

Závady na tiskárně - radyZávady na tiskárně

Špatná kvalita tisku

Tiskárna nepodává, nebo špatně podává papír

Tiskárna podává více papírů současně

Nekvalitní tisk, tiskárna špiní papír

Inkoustová tiskárna dělá pruhy

Rozmazaný pruh po straně, mačkání papíru a rozmazaný tisk nebo prázdná místa v tisku

Tiskárna hlásí otevřený kryt

Tiskárna se vůbec nezapíná

 

Při každém zapnutí inkoustové tiskárny - multifunkce HP se vytiskne testovací stránka

 

 

Závady na skartovacích strojích

Skartovací stroj se zaseknul, nebo vrčí, ale neskartuje

Tupé nože skartovacího stroje, stroj se příliš zahřívá, nebo je hlučný

 


ChybaŠpatná kvalita tisku

Duvod a cena opravyPravděpodobně se jedná o poškození nebo znečištění tiskové hlavy. Obvykle pomůže specializované vyčištění, nicméně ojediněle může být tisková hlava poškozena natolik, že je nezbytné provést její výměnu. Opravu tiskárny formou čištění jednoznačně doporučujeme především z důvodu finanční nenáročnosti. V případě výměny tiskové hlavy je nezbytné zvážit, je-li oprava s ohledem na aktuální hodnotu tiskárny ekonomická.


ChybaTiskárna nepodává, nebo špatně podává papír

Duvod a cena opravyJedná se o znečištěný podávací mechanismus tiskárny, opotřebené podávání nebo separace případně mechanické poškození podávání. Oprava obvykle bývá časově i finančně nenáročná cca 500Kč.


ChybaTiskárna podává více papírů současně

Duvod a cena opravyTypická závada, je opotřebovaná separační podložka. Oprava se provádí výměnou separace. Cena dílu cca 150-350 Kč.


ChybaNekvalitní tisk, tiskárna špiní papír

Duvod a cena opravyJedná se u tonerových strojů o problém spotřebního materiálu, válce, nebo stěrky u inkoustových strojů je problém v tiskové hlavě nebo zanesení stroje. Po zjištění přesného problému se oprava takto poškozené tiskárny řeší jejím vyčištěním případně výměnou uvedeného dílu.


ChybaInkoustová tiskárna dělá pruhy

Duvod a cena opravyTisková kazeta může být zaschlá, v některý případech jde vyčistit a opět zprovoznit. Stává se však, že hlava odejde elektronicky. Zvláště pak při používání nekvalitních neoriginálních kazet, nebo renovací mohou shořet topná tělíska protože se kazeta nedostatečně chladí.


ChybaRozmazaný pruh po straně, mačkání papíru a rozmazaný tisk nebo prázdná místa v tisku

Duvod a cena opravyDěravá, nebo roztržená fixační zapékací fólie v peci. Oprava se provádí výměnou fólie, při větším poškození výměnou pece. Cena dílu cca 1000-1200 Kč.


ChybaTiskárna hlásí otevřený kryt

Duvod a cena opravyNejčastější příčinou je poškození senzoru. Oprava tiskárny finančně nenáročná cca 300-500 Kč


ChybaTiskárna se vůbec nezapíná

Duvod a cena opravyTakto poškozený stoj je nejprve nutné diagnostikovat a stanovit čím je problém způsoben. Důvodu může být několik od vadného napájecího zdroje po vadnou elektroniku tiskárny. Oprava takto poškozené tiskárny se obvykle vyplatí, nicméně bývají i případy, kdy takto poškozenou tiskárnu nemá smysl opravovat.  


 

ChybaPři každém zapnutí inkoustové tiskárny - multifunkce HP se vytiskne testovací stránka

Duvod a cena opravyTuto vytištěnou testovací stránku položte zpět na sklo(skener)a stiskněte tlačítko barevné kopie. Dojde k načtení stránky do stroje a ten si tak zjistí jestli je vše ok. Zkontroluje kvalitu tisku a zarovnání tiskové hlavy... Při dalším zapnutí již stroj nebude toto požadovat. Stává se tak po výměně cartridgí.


OtázkySkartovačky - časté dotazy

 


ChybaSkartovací stroj se zaseknul, nebo vrčí, ale neskartuje

Duvod a cena opravyVe skartovacím stroji se pravděpodobně rozlomilo plastové kolo. Nutná výměna jeho výměna. Cena dílu cca 250-500 Kč


ChybaTupé nože skartovacího stroje, stroj se příliš zahřívá, nebo je hlučný

Duvod a cena opravyJe důležité při používaní stroje skartovačku pravidelně promazávat (cca při každém 2-3 naplnění koše) Skartováním totiž dochází otírání řezných nožů. Tím se nože tupí a vysokým třením o sebe výrazně zahřívají. Mazaní je velice jednoduché a provádí si jej zákazník sám. Stačí jen speciální olejem zamastit skartovaný papír, projedete jej standardně strojem, tím se přenese olejový film na řezné nože. V nabídce máme speciální oleje pro mazání strojů.