Pekro.cz

Instalace tiskárny - jednoduchý návod

21.01.2011
Pekro spol. s r.o.

Princip instalace tiskového stroje je vždy stejný. Tiskárnu vyjměte z krabice, založíte do ní tonerovou kazetu (u tiskáren laserových) nebo inkoustové náplně (u tiskáren inkoustových), do zásobníku papíru založíte papír, k tiskárně připojíte napájecí kabel. Ale pozor nepřipojujete ji k PC!! Zapnete počítač a z CD přiloženého k tiskárně nainstalujete ovladače tiskárny. 

Ovladač, to je program, který zajistí, že operační systém počítače bude s tiskárnou správně komunikovat - je to takový jazyk kterým si budou mezi sebou Vaše PC a nová tiskárna povídat – to znamená, že tiskárna bude správně tisknout. Bez správného ovladače k vašemu zařízení tiskárnu nezprovozníte!

Instalaci zvládne i cvičena opiceInstalace ovladače je dnes velmi jednoduchá a uživatelsky přívětivá. Jednotlivé kroky instalace programu tiskárny do vašeho PC se sice liší nejen značkou (Canon, Brother, Oki, Hp,..) ale i model od modelu. Proto zde nemohu vyjmenovat přesný postup, ale ve většině případech platí, že stačí jen potvrzovat předvolené nabídky. Výrobce již vše nachystal tak aby se instalace zdařila na 90% PC bez odborných znalostí. To znamená potvrzovat jen tlačítko "OK".     

 

 

Konektory v tiskárně USB nebo Paralelní

Konektor tiskárny obrázek

Pro propojení s počítačem se dnes nejčastěji používá rozhraní USB, některé tiskárny mají i rozhraní paralelní.

Rozhraní paralelní bude volbou pro uživatele, kteří mají starší počítač, jenž není vybaven rozhraním USB, a také pro uživatele, kteří používají operační systém Windows 95. Ten totiž rozhraní USB nepodporuje. Rozhraním USB je dnes vybavena drtivá většina počítačů, takže se budeme věnovat instalaci realizované právě prostřednictvím tohoto rozhraní. Při koupi tiskárny si nezapomeňte ověřit, zda je USB kabel součástí dodávky. Zpravidla tomu tak nebývá, a tak při nákupu tiskárny neopomeňte zakoupit i kabel USB, resp. kabel paralelní.

Tip: Při koupi stroje nezapomeňte na kabel. Součástí zařízení tento kabel vetšinou nebývá! zařízení se zpravidla lokálně připojuje USB nebo LPT kabel!Zapojení tiskárny

Pokud proběhla Instalace správně budete vyzvání k fyzickému připojení tiskárny s Vašim PC. Až nyní propojte Vaši tiskárnu s počítačem. Počítač již pozná zařízení a dokončí celý proces nastavení. 


 

Doplňte toner a papír a začněte tisknout

Do laserové tiskárny je nutné vložit tonerovou kazetu. Ke každé tiskárně je přiložen návod, kam se tato kazeta vkládá. Před založením tonerové náplně tuto nádobku několikrát ve vodorovné poloze jemně protřepejte ze strany na stanu, aby byl toner ve vodorovné poloze rozmístěn rovnoměrně. Poté tuto kazetu do tiskárny vložte a buď ji zaklapněte, nebo příslušnými páčkami aretujte.

 

Pokud vznikne nějaký problém při instalaxi neváhejte nás kontaktovat. Případně Vám tiskárnu nainstaluje náš technik.