Některé tiskárny HP odmítají od 13.9.2016 neoficiální náplně. Máme pro Vás řešení!

Článek již není aktuální
21.09.2016
Stanislav Kropáček

Tiskárny HP odmítají neoficiální náplně. Ušetřit na inkoustu již nepůjde

Tiskárny firmy HP začaly 13. září zničehonic odmítat neoficiální náplně. Podle všeho jde o naplánovanou událost, naprogramovanou v předchozí aktualizaci firmwaru. HP se brání, že jen chrání vlastní inovace.

Inkoustdo tiskárenje velmi drahý, a kroměnáplnípřímo od výrobce zařízení tak existují i další. Tyto neoficiální náplně jsou často levnější nebo mají větší objem inkoustu. Výrobci tiskáren proti nim proto často brojí a varují, že nemusí vždy fungovat, jak by měly. Společnost HP však nyní v této oblasti přitvrdila a podle některých se teď dopustila kontroverzního kroku.

V úterý 13. září totiž začaly některé tiskárny HP zničehonic hlásit, že náplnějsou poškozené a potřebují vyměnit. Lidé se začali ptát na fórech a zjišťovat, co se děje. Nizozemský on-line obchod s náhradními náplněmi 123inkt také obdržel řadu stížností, a proto začal pátrat po příčině. Při testech objevili potíže u tiskáren s neoficiálními náplněmi a tisíce zákazníkůjim potvrdily, že problém postihuje i je.

Podle všeho problémy způsobila aktualizace firmwaru tiskáren. Obchod 123inkt přišel se závěrem, že jelikož poslední aktualizace proběhla v březnu, ztráta funkcionality byla dopředu plánovaná. Tomu napovídalo i to, že se problémy objevily náhle v konkrétní den. Totožné chyby navíc hlásily i tiskárny nepřipojené k internetu.

 

Netrvalo dlouho a HP tuto verzi potvrdilo. Podle společnosti budou tiskárny bez problémů fungovat s cartridgemi s čipem HP, a to i v případě že byly upraveny nebo naplněny inkoustem jiného výrobce. Jiné náplně „nemusí fungovat“.

„Na konci roku 2015 začalo HP implementovat aktualizace firmwaru tiskáren HP OfficeJet, OfficeJet Pro a OfficeJet Pro X, který souvisí s ochranným čipem tiskové kazety. Aktualizace zajišťuje bezpečnou komunikaci mezi kazetou a tiskárnou. Účelem je ochrana inovací a duševního vlastnictví společnosti HP. Pro tyto tiskárny bude i nadále možné používat doplněné nebo alternativní kazety s originálním ochranným čipem HP. Jiné kazety nemusejí fungovat. V mnoha případech byla tato funkce instalována do tiskáren HP již v základu, zatímco v některých případech k implementaci došlo až v rámci aktualizace firmwaru,“ zní ofciální vyjádření HP pro Technet.cz.

Zatím se neví, jak omezení obejít

Obchody již nyní pracují na čipech, které nová omezení mají obejít. Zároveň jsou prý aktualizace firmwaru právě často záminkou, jak omezit funkčnost neoficiálních náplní jako „vedlejší účinek“.

Jediné současné řešení je prý nahrát do tiskárny starší firmware z roku 2014, což je ovšem složitější postup - a na fórech HP prý byly odkazy na nějzuřivě mazány.

 

Postižené tiskárny - Seznam nemusí být kompletní

HP Officejet Pro 6830

HP Officejet Pro 8610

HP Officejet Pro 8615

HP Officejet Pro 8620

HP Officejet Pro 8625

HP Officejet Pro 8630

HP Officejet Pro 8640

HP Officejet Pro 8660

HP Officejet Pro x451dn

HP Officejet Pro x451dw

HP Officejet Pro x476dn

HP Officejet Pro x476dw

HP Officejet Pro x551dw

HP Officejet Pro x576dw

 

 

 


Zdroj článku: http://technet.idnes.cz/tiskarny-hp-nefunkcni-neoficialni-naplne-f1k-/tec_technika.aspx?c=A160919_222608_tec_technika_dvz


Máme pro Vás řešení

Levný tisk na inkoustuTiskárny japonského výrobce Brother s řady označované jako Ink Benefit mají tak levné náplně, že žádný neoriginál nebudete nikdy potřebovat!

Součástí stroje Brother ink Benefit je černá kazeta na 2400 stran což je kapacita kterou většina uživatelů doma ani nikdy nevytiskne a pokud ano tak nová originální barva stojí pouze 170Kč. Navíc tiskové kazety Brother se obejdou i bez čipu, který by do budoucna mohl způsobit nějakou softwarovou nefukčnost.

Náklady na tisk černé strany

pouze 0,07Kč / A4 

Při běžném pokrytí papíru 5% 

 

Na tyto stroje každému zakazníkovi registrujeme 3 roky záruky!