Pekro.cz

Počítačové hry se možná nově stanou olympijským sportem již od roku 2022

21.04.2017
Pekro spol. s r.o.

Může to znít bláznivě, ale v roce 2022 se objeví na Asijských hrách (panasijská olympiáda) v čínském Hangzhou počítačové hry, které zde budou vedené jako standardní medailový sport. Tuto novinku oznámil v úterý 18. dubna Asijský olympijský výbor. Úplně poprvé se však na Asijských hrách v Indonésii objeví tzv. e-sporty už příští rok.

 

Export arena

V Asii berou počítačové hry velmi vážně, což také dokazuje fakt, že se letos objeví na prestižní a velkolepé akci Asian Indoor and Martial Arts Games (AIMAG). Hlavním zástupcem by se měl stát simulátor fotbalu FIFA 2017, přičemž velká šance je, že se zde objeví také výborná realtime strategie Starcraft II, DOTA2 či jedna z nejpopulárnějších online her posledních let, League of Legends.

Herní analytici mají jasno a shodují se na tom, že rozhodnutí zahrnout počítačové hry mezi sporty na Asijských hrách by mohlo stát na počátku zrodu olympijských e-sportů. Hlavním partnerem, a tedy i podporovatelem, e-sportů je čínská obří společnost Alibaba, která finančně podporuje e-sporty už několik let. Například vloni investovala společnost do jihokorejské International eSports Federation přes 150 milionů dolarů.

Žebříček nejhranějších online her roku 2016

  • League of Legends (měsíčně si hru zahraje přes 70 milionů hráčů)
  • Hearthstone (měsíčně hraje tuto karetní hru přes 40 milionů hráčů)
  • DOTA2 (největší konkurenci League of Legends hraje měsíčně přes 10 milionů hráčů)
  • World of Warcraft (hru, kterou zná téměř každý, si zahraje měsíčně na 5,5 milionu hráčů)
  • Counter Strike: Global Offensive (populární střílečku každý měsíc hraje přes 3 miliony hráčů)

Připadá vám to šíleně? Možná ano, ale představte si, že například loňský turnaj Intel Extreme Masters v Katovicích sledovalo přes 40 milionů lidí. Není proto divu, že jsou počítačové hry, a zejména e-sport, terčem pozornosti velkých společností. Na druhou stranu je docela smutné, že se na olympiádě objeví hráči, kteří jen „mlátí do klávesnice“ a sportovci, kteří se dlouhá léta zabývají například plaváním, cyklistikou či atletikou.


Zdroj: https://smartmania.cz

 

Je na čase začít trénovat;-)

Na našem webu v sekci https://gamezone.pekro.cz/ naleznete velký výběr toho nejlepšího pro hráče ESPORT.

  • Herní HW
  • Herní tituly
  • Příslušenství (Myši, klávesníce, sluchátka,...)
  • Nábytek (Židle, Stoly,...)

Začněte již dnes. Olympiáda se blíží!